Jdi na obsah Jdi na menu
 


ŽIVOTOPIS

ZpěvačkaObrazek

Datum narození:08.09.1979Místo narození:Doylestown, Pennsylvania, USA

Znamení: Panna

Pink se skutečně jmenuje Alecia Moore. Narodila se Jamesovi a Judy Moorovým. Zatímco vyrůstala ve Philadephii, její otec hrál na kytaru písně od Roberta Dylana a Dona McLeana, což sloužilo jako inspirace pro začátek její hudební kariéry. Mladá Pink si velmi zamilovala hudbu a pokud nemusela mluvit, tak raději zpívala. Ráda chodila do Philly klubu místo, které jí umožnilo vyjádřit sama sebe zpěvem a tancem. Ve třinácti se seznámila s populárním tanečníkem z Philly klubu, se kterým začala tancovat a zpívat s jeho rapovou kapelou "Schools of Thought".

ObrazekVe čtrnácti složila svou první píseň. Psaním písní vyjadřovala své pocity, které získala během svého dětství a dospívání. Každý pátek večer navštěvovala klub Fever, kde zažila svých 5 minut slávy. Když jí některé vystoupení nevyšla, tak dokázala využít těchto negativních zkušeností jako palivo své ctižádosti.

Jeden pátek se v klubu zastavil obchodní zástupce z MCA Records, který hledal někoho, aby zaplnil místo v nové R&B-kapele. Písně Pink se mu zalíbili a požádal ji, aby se zúčastnila konkursu do skupiny s názvem Basic Instinct. Pink měla však pocit, že do skupiny nezapadá. Basic Instinct byl pro Pink jen přechodná záležitost. Další skupina, kde se Pink objevila, byla Choice. Přesto nedokázala v žádné skupině zapadnout, nejlépe se cítí jako sólová zpěvačka.Obrazek

Jednoho dne se Pink zeptal Darryl Simmons, zda by pro něj něco nenapsala. Ona souhlasila a tím začala její vlastní kariéra.

Její debutové album "Can't Take Me Home" vytvořila na jaře 2000. Hned po uvedení se album stalo velmi oblíbené a získalo si samou chválu. První singl "There You Go", se ihned po uvedení dostal do TOP 40 nejhranějších singlů v USA.

Druhý singl "Most Girls", slavil stejné úspěchy jako jeho předchůdce, jestli ne více. Pink je díky svému temperamentu nazývána novodobou MadonnouSvé druhé album s názvem "M!ssundaztood" vydala v roce 2001.

Jméno:Christened Alecia Moore

Datum narození:

8.září 1979

Místo narození:

Philadelphie

Znamení zvěrokruhu:

Panna
Oči:Modré

Pravá barva vlasů:

Blond
Výška:162 cm

Jméno otce:

James

Sourozenci:

Bratr Jason

Pseudonym:

Pink

Zvláštní znamení:

Tetování na levé lopatce, pravém zápěstí a na kotníku

Silné stránky:

Sebevědomí, upřímnost, otevřenost, provokace

Záliby:

Mejdany, sbírka plyšáků (žáby)
Píše pozpátku

Zajímavost:

Filosofie:

"Věřím jenom sobě a nedělám žádné kompromisy!"

Miláček:

Pejsek jménem Fucker

Barva:

Růžová a zelená

Sen:

Vytvořit svou vlastní módní kolekci

Hudba:

Madonna, Whitney Houston, Mary J Blige, Billy Joel, Janis Joplin, Jimi Hendrix, Nirvana

Manažer:

James Moore (její otec)

Nahrávací společnost:

Laface

Alba:

Can't Take Me Home

Pink - Nobody Knows

Pink - Stupid Girls

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

LOL

(BeatTheBASTards, 15. 10. 2007 23:52)

Lidi, nehádejte se... já vás rozštípnu: P!nk je super a ty střebvo z telete, co si říká Nikola, tahni poslouchat dechovky....páč to už opravdu může v týhle době dělat jen blázen :-)

Tahni do hajzlu kravo!!!

(AleciaMoore, 20. 9. 2007 15:03)

P!nk je nejužasnějším stvořením na světě!!! ...takže milá zlatá Nikolo drž hubu a krok a nech mojí P!nk na pokoji nebo si tě najdu a rozsekám ti hubu!!!

je blba

(nikola, 8. 7. 2007 18:59)

pink je normalní blazen to uz teda rači budu poslouchat dechovky